1e Wereld Oceaandag Conferentie UB-Mundus maris 2017
Zo werd Wereld Oceaandag in Argentinië gevierd!
“Afgelopen vrijdag 9 juni, aan de Universidad de Belgrano in Buenos Aires, werd na de openingswoorden, namens de rector en de decaan van de Faculteit Exacte en Natuurwetenschappen, door dr. Lilián Ferré, de institutionele korte film van het evenement vertoond ter nagedachtenis aan Jorge Luis Borges. Daarna nam de voorzitter van Mundus maris, dr. Cornelia Nauen, het woord en benadrukte zij de drie grootste bedreigingen waar de oceanen vandaag de dag mee kampen.
De sprekers van het evenement waren:
Dr. Carolina Luchetti, waarnemend voorzitter van de Vereniging van Afgestudeerden in de Biologische Wetenschappen (CABA)
Lic. Guillermo Cañete, van de Fundación Vida Silvestre Argentina
Lic. Gabriel Blanco, van het Nationaal Instituut voor Visserijonderzoek en -ontwikkeling (INIDEP)
Bioloog Aníbal Seleme, voorzitter van de Federatie van Beroepsverenigingen van Afgestudeerden in de Biologische Wetenschappen (FABPIO).
CPN Ángel F. Colombo, Lic. Magdalena Contreras Mayén en Ing. Leandro Gurruchaga, van de Club de Pescadores de Buenos Aires.
Dr. Patricia Morales, gastprofessor aan de Universiteit van Leuven en voorzitter van Terra curanda.
Meester Gonzalo Álvarez, beeldend kunstenaar betrokken bij natuurbehoud.
Lic. Manuel Szwarc, voorzitter van Árboles sin fronteras.
Het evenement werd geleid door dr. Marcelo Morales Yokobori, verantwoordelijk voor Mariene Hulpbronnen en voor Ecologie en Natuurbehoud, de leerstoelen die het evenement organiseerden.
Onze diepe dank gaat uit naar de Universidad de Belgrano, en in het bijzonder naar dr. Hernán Aldana Marcos, dr. Lilián Ferré en het team van studenten van de opleiding Biologie voor het mogelijk maken van dit evenement.”
